kaalu langetamine
Elustiili muutuse tagajärg, -10kg

Tervislik toitumine, liikumine, oma vaimse poolega tegelemine on järjest enam olulisem. Kaalu langetamine ei pea olema alati eesmärgiks, vaid eesmärk on tunda end oma kehas hästi ja teha enda jaoks asju, mis tekitavad hea enesetunde.

Olen toitumis- ja treeningväljakutseid teinud juba üle aasta aja ja näinud imelisi muutusi. Rasva põletamine, kaalu langetamine, lihasmassi kasvatamine on alati boonuseks, kui see on osaleja soov, aga kõige tähtsam on siiski enesetunne, mis kaasneb harjumuste muutmisega.

Pille-Riinu kogemuslugu näitab, kuidas üks pisike väljakutse võib muuta elu täielikult ja aidata välja mustast august. “Kui tunned, et praegu ei jaksa, ei taha või ei leia motivatsiooni, siis just see ongi kõige õigem hetk pihta hakata!“.

Pille-Riin oli rõõmuga nõus jagama oma lugu, et inspireerida ka teisi muutma oma elu tervislikumaks.

Milline oli sinu suhe enne väljakutset toidu ja trenniga?

Sõin täpselt seda, mille järgi isu oli. Olen varasemalt jõusaalis käinud, kuid üksikemana seda võimalust pikalt enam ei olnud. Ehk siis enne väljakutset trenni ei teinud mitte mingisugust.

Muutus peale aprilli väljakutset

Mis ajendas väljakutsega liituma?

Sõbranna rääkis, et hakkab tegema sellist challengit ja olin alguses väga kahtlev. Kõik see toidu kaalumine jne, ei kõlanud väga minulikult. Kuid siis lihtsalt mõtte ajel mõtlesin, et okei, teeme ära.

Mida väljakutse ajal täpsemalt tegema pidi?

Kaalusin kõik toidukorrad korralikult ära. Käisin nimekirjaga poes. Treeningud kodus. Väljakutse ajal otseselt midagi nii drastilist oma elukorralduses muutma ei pidanud. Kõige jaoks oli aega ja üleüldse kõik kuidagi läks väga ladusalt.

Kuidas sulle toidud ja trennid tundusid? Kas vahepeal oli raske ja tahtsid ka
alla anda?

Toidud olid väga maitsvad ja mitmekesised. Valisin endale kõige sobilikumad välja ja kombineerisin nende vahel oma toidukorrad.

Trennid olid alguses ikka rasked. Kuid iga korraga jaksasin aina rohkem ja ka tahtmine suurenes, et rohkem suudaksin ja saavutaksin.

Minul oli raskusi selle kohapealt, et toidukogused õigeks saada. Kippusin vähem sööma. Kuid üldiselt sellist alla andmise tunnet ei olnud kordagi. Pigem oli motivatsioon laes ja toetav ja kaasaelav kommuun sotsiaalmeedias andis seda powerit juurde.

Mis motiveeris sind väljakutse lõpuni tegema?

Minu enda nädalaga keha muutumine andis seda motivatsiooni kõige rohkem. Kõigest nädalaga oli keha meeletult muutunud ja see oli lihtsalt koht, kus panin endale eesmärgi, et milleks ma siis veel võimeline olen?

Kuidas sinu elu muutus pärast väljakutset? Kas jätkasid tervisliku
eluviisiga, kuidas jätkasid tervisliku eluviisiga?

Peale väljakutset ei ole enam sellist pidevat soovi midagi näksida, mis on kõige suuremaks muutuseks minu puhul. Muidu ikka tekkis tahtmine õhtul krõpsu või midagi taolist näksida, see on kadunud.

Endiselt söön kavatoitusid. Ja ka kogused on silmajärgi samad. Enam küll ei kaalu, kuid see kuidagi hakkab külge ja harjud ära ja tead, palju mida taldrikule panna. Ka teen food preppe ette. Ikka päevade jagu. Tööl käies kõige mugavam asi üldse.

Miks soovitad väljakutset ka teisele?

Soovitan, sest kui mina otsustasin väljakutse vastu võtta, oli minu elus kõige raskem aeg. Lein. Ja sellisel hetkel näha väljapääsu kõigest sellest kurbusest ja stressist ja panustada positiivselt enda ellu. Ja lisaks saada väga häid tulemusi, see kõik on lihtsalt sõnukirjeldamatult meeletult hea. Võin öelda, et sel hetkel oli väljakutse minu päästerõngaks, et ennast paremini tunda ja näha, et kõik ei ole halb ja paha. Tuleb lihtsalt pihta hakata. Ja see väljakutse reaalselt oli mõnel õhtul selleks ainukeseks ajendiks, et ennast diivanilt kokku korjata ja see trenn või toidukord ära teha. Ja peale seda oli enesetunne kordi parem.

Ülimalt õigel ajal otsustasin osaleda.

Ja kui keegi veel tunneb, et vot nüüd ei jaksa või ei taha või ei leia motivatsiooni, siia just see ongi kõige õigem hetk pihta hakata.

Aitäh, armas Pille-Riin, et jagasid oma lugu! Kindlasti leiab siit nii mõnigi naine jõudu ja motivatsiooni, et alustada.

Kohtumiseni väljakutsetel!

Treener Liisa 💞

www.liisafitness.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga