Kas kõhu piirkond tekitab ebakindlust? Kõhurasvast saab väga edukalt vabaneda.

Kõhurasvast vabanemine on väga paljude soov ja selle murega pöördutakse tihti personaaltreeneri või toitumisnõustaja poole. Ka minu käest käest on uuritud palju just selle kohta, et kuidas saada kõhu juurest rasva vähemaks.

Kõhurasvast vabanemine nüüd ja kohe!

Kõige rohkem uuritakse, kuidas saada lame kõht? Mis harjutusi tegema peaks? Kuidas keskkohta peenemaks saada? Kuidas saada see sixpack välja? Ja muidugi sangad (külgedel olev kõhurasv) – need häirivad inimesi kõige rohkem. See on ka arusaadav, sest ükskõik, millises kehaosas on sul rasva üle, siis seda ei ole endal visuaalselt kena vaadata, riided ei istu hästi seljas ja enesekindlus kannatab. Siin ei loegi see, mida teised sinust arvavad, vaid endal peab hea olema! Kellele meeldib olla vormikas, kellele meeldib olla sale, kes tahab sixpacki välja ja olla rohkem musklis – vahet ei ole! Kui sina tunned end oma kehas hästi, siis teiste arvamus ei loe!

Teate mida? See kõik on tehtav! Ei ole olemas inimest, kes ei saaks kõhurasvast lahti või kes lihtsalt ei saa kunagi kaalust alla võtta. Jah, on erandeid teatud haiguste ja ravimite puhul, mis võivad mõjutada seda, aga valdav osa inimesi saavad kõhurasvast lahti – kui nad ise seda väga tahavad!

Toitumine korda ja vabane kõhurasvast!

Kui tõesti tahad lamedamat kõhtu ja rasvast vabaneda, siis tuleb võtta fookusesse oma TOITUMINE! Sa võid teha igapäev 100 kõhulihase harjutust, aga kui su toitumine on metsas, siis istub ka see rasv seal kõhul jonnakalt edasi. Isegi kui sa üldse trenni ei tee, aga toitumise muudad oluliselt paremaks, siis juba sellest piisab! Õige toitumine on kõhurasvast vabanemine! Kindlasti soovitan kombineerida alati trenni ja toitumisega koos, sest inimene peab oma lihaseid tugevdama ja treenima, et tagada oma organismi normaalne funktsioneerimine. Sellest, kui oluline on treenida, võin kirjutada eraldi postituse!

Seega, TOITUMINE on võti! Üks asi on see, MIDA SA SÖÖD ja teine asi on see KUI PALJU SA SÖÖD! Ka nö tervislikust toidust võib end üle süüa, kui su keha ei kuluta kogu seda energiat ära. Näiteks pähklid ja banaan on imeliselt tervislikud toidud, AGA 100 gr pähkleid annab kuskil 500-600 kcl ja ühes suuremas banaanis on umbes 15 gr suhkruid. Kui krõbistad tihti päevas paki pähkleid ja sööd veel 2-3 banaani juurde (+ muud toidud) ja sa seda energiat ära ei kuluta, siis nii see rasv hakkab talletuma.

MILLISEID TOITE PEAKS EELISTAMA, ET KÕHURASVALE TULD NÄIDATA?

Kogused peavad paigas olema vastavalt sinu päevasele energiavajadusele. Kui su keha vajab näiteks 1600 kcl, aga kui sööd 2100 kcl, siis see on sinu jaoks liiga palju ja niimoodi kaalust alla ei võta. Kõik peab olema tasakaalus ka liikumisega. Väga aktiivne inimene vajab rohkem toitu ja täiesti istuva eluviisiga inimene mitte nii palju. Oma päevast energiavajadust saad arvutada näiteks: https://www.struktuur.net/.

Selleks, et mitte hulluks minna kalorite lugemisega, siis lihtsalt analüüsi oma igapäevast toitumist ja vaheta ebatervislikud valikud välja tervislike vastu. Kõik ju tegelikult teavad, et krõpsud ei ole kehakaalule head või pidev näksimine annab rohkelt lisakaloreid juurde. Vaheta mõni ebatervislik toit parema vastu välja ja lisa juurde mõni trenn või rohkem samme päevas ja nii hakkavadki muutused kehas toimuma. Kui soovid kiiremaid tulemusi ja tahad, et oleks kindel plaan ees, siis tuleks abi paluda mõnelt personaaltreenerilt, kes annab sulle täpse kava ja juhised ette. Tegelikult on võimalik juba 1-2 nädalaga saada kõhtu lamedamaks ja enesetunnet kergemaks, kui sul on õiged toiduvalikud ees.

Lokaalselt pole võimalik suunata rasvapõletust. Kui tahad ainult kõhurasva vähendada, siis arvesta, et rasva läheb ka mujalt ja võibolla kõhust isegi kõige viimasena. Inimestel talletub rasv erinevalt. On neid, kellel on suhteliselt saledad jalad, aga kõhupiirkond on vormist väljas. Teistel jällegi koguneb kogu üleliigne rasv jalgadele ja kõht püsib lamedamana. Me ei saa võidelda oma geneetika vastu, aga saame muuta treeningute ja toitumisega keha ilusamaks. Fakt on see, et selleks tuleb end KÄTTE VÕTTA ja mitte otsida vabandusi koguaeg. Sa kas tahad ja teed seda või sa ei taha piisavalt ja nii see unistuseks jääbki.

Mõned nipid, kuidas juba tänasest oma kõhurasva vähendama hakata:

Tuleb välja, et kõhurasvast vabanemine ei olegi raketiteadus, vaid vägagi nauditav protsess, kui seda õigesti teha! Ei pea end üldse näljutama ega segaseks treenima. Isegi kui sa ei taha trenni teha, siis ka ainult toitumisega saad kõhu lamedamaks. Kui ei usu, siis proovi nädal aega nende juhiste järgi toimetada ja näed ise tulemusi. Praegu on selleks ideaalne aeg. Pühad on läbi ja söömisorgiad peetud. Igalpool on nii palju värsket kraami, lihtsalt söö ja naudi ning püsi vormis!

Soovitan kindlasti mõelda toitude ettevalmistamise peale, et saaksite oma toitumise ilusti kontrolli alla. Loe täpsemalt minu blogipostitusest, kuidas edukalt oma söögikordi planeerida.

Toredat suve jätku ja olge aktiivsed!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga