Kiire elutempo kõrvalt on trenn inimeste mõtetes viimane asi, millele aega leida või millele rõhku panna. Töö ning pere kõrvalt jääb endale keskendumiseks minimaalselt aega, kuid kasvõi 20-minutiline trenn võib sind täielikult taaskäivitada ning parandada igat aspekti su elus, olgu selleks siis töö, suhted perega või tervis. Kuidas siiski leida see 20-30 minutit päevast, et su keha ning vaim sind tänaksid?

1. Planeeri oma päevad ette

Planeerimine on kõikvõimas ning suureks abimeheks kiire graafikuga inimestele. Tee pühapäeva õhtul tuleva nädala plaan valmis ning leia päevades väike auk, et keskenduda endale. See poole tunnine hetk päevas aitab sind tohutult, et võtta väike paus oma kiirest elust, hingata sügavalt ning keskenduda vaid oma kehale ja vaimule. Treenimine parandab oluliselt ka tuju ning peale trenni oled suure tõenäosusega palju produktiivsem.

2. Võimalusel jaluta ja kasuta treppe

Väikesed muudatused päevas saavad inimest drastiliselt aktiivsemaks muuta. Valides trepid üle lifti või jalutades tööle, oled sa juba nii palju rohkem jalgadel kui mõni teine inimene su ümber

3. Kaasa oma pere kehalistesse tegevustesse

Terve perega võivad õhtused jalutuskäigud muutuda mõnusaks traditsiooniks ning see on hea võimalus viia pereliikmed päeval toimuvast kurssi. Selle asemel, et arutada põnevaid teemasid laua taga, saab seda teha hoopis värskes õhus samme tehes. Samuti on võimalus leida tore rühmatrenn, millest oleksid kõik huvitatud.

4. Ärka veidi varem

Pool tundi varem ärkamine pikendab su päeva ning annab perfektse aja, et alustada päeva parimal viisil. Hommikud on vaiksed ning rahulikud- valmista oma keha ja vaim päevaks ette mõnusa kiire trenniga. Kodus saab samuti suurepäraselt trenni ära teha ning kuhugi kaugele ei pea selleks minema. Peale trenni, saad nautida hommikukohvi ning valmistuda eesootavaks tööpäevaks.

5. Kaasa oma parim sõber või pereliige

Tunned, et sul jääb väheks motivatsioonist, et trenni teha? Kutsu oma parim sõber, abikaasa või laps appi ning alustage oma treening teekonda koos. Üksteise motiveerimine ning aitamine võib olla väga abiks ning sedaviisi ei teki ka nii lihtsalt vabandusi, miks mitte trenni teha. Tõestage üksteisele, milleks te võimelised olete ning koos on ka alati lõbusam.

6. Vaheta teleri ees olev istuv tegevus liigutamise vastu

Sa ei pea jätma oma lemmikseriaali vaatamata, et trenni teha, kuid võid liigutada end selle vaatamise ajal. Proovi mõnda uut venitusharjutust või vaata hoopis seriaali trenažööril. Iga väiksemgi liigutamine muudab juba tuju ning olemist positiivsemaks.

7. Õpi ütlema EI

Inimesed kipuvad lisama oma päeva ebavajalikke tegevusi, millele kulub tunde. Vaata oma päev kriitilise pilguga üle ning leia tegevused, mida saaks kiiremini teha või üldse välja jätta. Võibolla on mõni tegevus selline, mida saaks ka jalutades teha? Päeva saab väga lihtsalt aktiivsemaks muuta, tuleb vaid ise oma päeva korrigeerida.

Enese liigutamine on suurim kingitus ning füüsiline tegevus hoiab vaimu ja keha tervetena. Tunne on värske ning mõtted töötavad paremini peale treenimist. Liigutamine parandab igat eluosa ning aitab hoida vormis. Minu loodud Liisa Fitness treeningprogrammid on just neile, kellel on vähe aega, kuid kes tahavad olla iseenda parim versioon. Trennid kestavad 20-35 minutit, 3-4x nädalas- nendega alustades, astud suure sammu oma vaimse ja füüsilise heaolu suunas. Trenn ei pea olema aeganõudev ja kontimurdev, et olla efektiivne, piisab lühikestest trennidest, mis panevad kogu su keha liikuma! 30 minutit trenni on vaid 2% sinu päevast!

Alusta treenimist juba täna!

Liisa Fitness

www.liisafitness.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga