Jõusaaliga alustamine võib tunduda alguses väga keeruline ja kartust tekitav. Jõusaal on täis erinevaid masinaid ning lihtsam on minna lihtsalt aeroobset treeningut tegema. Väikeste nippidega saab siiski selle hirmsa treeningmaailma palju lihtsamaks muuta ning vigu vältida. Täna räägingi lühidalt põhilistest vigadest, mida jõusaalis tehakse ning kuidas juba eos neid vältida.

1. Korraliku soojenduse vältimine

Soojendus tundub tihti mõttetu ning paljude jaoks justkui aja raiskamine, kuid tegelikkuses aitab see vältida mitmeid vigastusi. Kergete harjutuste tegemine keharaskusega enne hantlite haaramist on parim viis oma trenni alustamiseks. Soojendus ei pea olema pikk, lihtsalt väike signaal oma kehale, mis teda ees ootab. Soojendus paneb su närvi- ning lihassüsteemi tööle ja aitab tuua fookuse trennile. Soojendus peaks olema vaid pisike viis, et oma keha ja vaim ette valmistada ees ootavaks, mitte enese täielik ära väsitamine juba enne raskuste haaramist.

2. Keskendumine raskustele, mitte tehnikale

Korrektne tehnika on kõige olulisem osa raskustega treeningu juures, et õige lihasgrupp töötaks ning, et vältida vigastusi. Siiski on jõusaalis palju näha kehva tehnikat, kuid suuri raskusi. Püüa kõigepealt saada harjutuse sooritus selgeks ning alles siis hakka raskusi suurendama. Parim viis alustamiseks on treeneri abi küsimine, et kohe esimest päevast vältida vigu ning enesele haiget tegemist.

3. Jõusaali minemine ilma kindla plaanita

Inimesed ütlevad tihti, et neil ei ole aega trenni tegemiseks, kuid minnakse jõusaali nii, et neil pole aimugi, mida nad seal tegema hakkavad. See tähendab aga seda, et treening venib tohutult pikaks ja röövib ebavajalikult palju aega päevast. Üks treening võiks kesta 30 minutit kuni poolteist tundi maksimaalselt. See tähendab seda, et iga harjutuse vahel ei ole ebamääraselt pikka aega ja treening kulgeb sujuvalt ilma pikemate pausideta. Plaani olemasolu aitab Sul säästa aega, saavutada parimaid tulemusi ning vältida seda teadmatust, et mis üldse trennis tegema peaks.

4. Tühja kõhuga trenni minemine

Toit on keha energiaallikaks ja optimaalne oleks süüa midagi kerget 1-2 tundi enne treeningu algust. Enne treeningut võiks süüa midagi, milles on lihtsalt seeditavad süsivesikud, sest need annavad Sulle treeninguks vajaliku energia. Näiteks kasvõi banaan, kui pole aega muud süüa. Tühja kõhu kannatamine trennis ei ole meeldiv, sul ei ole energiat, et harjutusi piisavalt intensiivselt sooritada ja nii kurnad lihtsalt oma keha.

5. Ainult kardio tegemine

Kardio ehk aeroobne treening on väga hea üleüldisele tervisele, kuid see ei aita saavutada seda toonuses vormi, mida paljud ihaldavad. Raskustega treenimine aitab kasvatada lihasmassi ning luua täpselt sellist vormi, millest oled unistanud. Mida suurem on lihasmass, seda rohkem põletad Sa kaloreid lihtsalt mitte midagi tehes, ehk saad ka rohkem süüa igapäevaselt. Jõutreening ei tee ühtegi naist suureks lihamäeks, see pole lihtsalt võimalik. Kui näed naist, kellel on sinu jaoks liiga suured lihased, siis tea, et see on saavutatud aastate pikkuse väga järjepideva ja eesmärgipärase trenni ja toitumisega. Tavainimesed enamasti sellist vormi niisama ei saavuta, selleks peab olema spetsiaalne eesmärk. Ainult aeroobsele treeningule keskendumine ei anna sulle seda ihaldatud trimmis keha. Seega lisa julgelt mõned jõutreeningud ka oma kavasse ja näed, kuidas keha muutuma hakkab.

6. Sa annad liiga vara alla

Treeninguga soovitud tulemuste nägemine võib olla pikem protsess, kui Sa arvad ning paljud annavad lihtsalt liiga vara olla. Tulemused tulevad, kui Sa oled järjepidev ning annad igas treeningus endast 100%. Ära lase pead norgu peale nädalat või kuu aega treenimist. See ei ole võistlus, kelle tulemused tulevad kiiremini, vaid eelkõige soovime ikkagi tulemusi, mis jäävad ka pikas perspektiivis püsima.

Leia endale trenn, mida Sa naudid ning ole seda tehes järjepidev! Tervislik eluviis on väga nauditav, kui leiad tegevuse, mis toob alati naeratuse näole. Endasse investeerimine on parim, mida teha saad ning loodan, et see postitus aitas Sul, kes Sa oled trenniga alustamas, mõnda viga vältida!

Treenime targalt ja teadlikult

Liisa Fitness

www.liisafitness.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga