Oled sa endalt mõnikord küsinud, et mis põhjusel sa midagi teed või mis on selle mõte? Küsi endalt seda kohe praegu ja kas suudad sellele küsimusele kiirelt vastata?

Inimesed on nii erinevad ja kõigil on omad hobid, maailmavaated ja asjad, mis panevad tegutsema. Teinekord on raske mõista kellegi teise valikuid, sest endal on ju hoopis teised huvid ja mõtted. Mõtlesin, et kirjutan natuke oma elust ja tegemistest, kui kedagi huvitab, miks ma teen just neid asju, mida teen.

Olen aastatega väga palju muutunud ja kui mõtlen tagasi sellele ajale, kui olin näiteks 20, siis mul on tunne, et olen täiesti teine inimene. Vahest mõtlen, et mis kõik võiks juba mul praeguseks olla, kui oleksin 20ndate alguses sama ambitsioonikas olnud kui praegu. Vaatan vahest tänapäeva noori ja imestan, kui tublid inimesed on. Ju siis ma ei olnud tookord veel valmis tegema suuremaid asju ja eks seltskond ja kõik muu samuti mõjutab seda. Sellel ajal puudus mul kindel siht ja elus puudus see MIKS. Miks midagi teen ja mille jaoks. Aga kunagi ei ole hilja alustada ja viia oma unistused täide.

Mis on praegu minu elus olulisel kohal? Kindlasti on minu jaoks tähtis minu lähedased, karjäär/enesearendamine ja hobi (fitness, tervislik eluviis). Kusjuures ma ei ole väga sotsiaalne inimene, ehk siis ei vaja pidevalt sõpradega hängimist või alati seltskondades istumisi, pidudel/koosolemistel käimist. Vajan seda kindlasti, aga mulle väga meeldib ka olla nö omaette, aga mitte päris üksi kunagi. Natuke olen sotsiaalselt isegi pelglik selles mõttes, et ma väga ei naudi suuri üritusi, kus on palju võõraid inimesi, hehe. Samas oma töös olen hoopis teistsugune – mul pole probleemi suhelda vabalt võõrastega, teha nendega trenne, nõustada jne. Eks teatud valdkondades ja situatsioonides lööb mul seda häbelikkust rohkem välja ja teinekord võin olla väga julge. Mingeid asju oma isiksuses muuta ei saa ja olen sellega leppinud. Muidugi tahaks olla selline ülijutukas, julge, kes ei karda suure rahva ees esineda, aga tean, et minu puhul jääb see avaliku esinemise hirm alati. Lihtsalt on olukordi, kus pean sellest üle saama ja elus ongi vaja aegajalt ennast ületada.

Karjäär/töö on hetkel minu jaoks väga olulised. Olen valmis selle nimel jätma ära mingeid üritusi või rohkem kodune olema, et saaksin kõik asjad tehtud. Samas suudan leida ka tasakaalu – puhkan piisavalt ja päris 24/7 ei raba. Kuigi viimasel ajal olen natuke nö käest ära läinud. Varem olin super planeerija ja suutsin palju asju korraga hallata, aga nüüd tunnen, et olen natuke kehvaks ajaplaneerijaks muutunud ja pingetaluvus on langenud. Usun, et see tuleb sellest, et mingi aeg loobusin palgatööst ja hakkasin ettevõtjaks. See pinge, mis sellega kaasneb on hoopise teine. Mul ei ole enam stabiilset sissetulekut, ei ole end veel nii kaugele suutnud vedada, et saaksin öelda, et minu ettevõtte on edukas ja see tekitab aegajalt stressi. Samas olen päris kaugele juba jõudnud ja see brändi ülesehitamine võtabki aega. Turul on nii palju tegijaid ja on raske teiste hulgas silma jääda. Hakkan nüüd rohkem tegelema sellega, et planeerida oma aega paremini, delegeerida mõned ülesanded teistele ja püüda mõelda positiivsemalt ja olla hästi järjepidev.

Aga miks ma tahan karjääri teha ja õppida? Mul on ambitsioonid ja olla iseseisev. Tahan, et mul oleks olemas rahaline stabiilsus ja kindlustunne, mida olen suutnud ise endale tekitada. Muidugi ei ole ma üksi, mul on elukaaslane, kes on need punktid oma elus saavutanud, aga see tunne, kui oled suutnud ise midagi korda saata, on lihtsalt parim. Samuti olen leidnud valdkonna, mida naudin. Minu hobi on justkui minu töö. Treeneritöö on see, mida teha tahan, aga selle arusaamisele jõudsin ikka päris hilja. Samas parem varem kui mitte kunagi. Seoses oma tööga tahan olla ka võimalikult professionaalne/olla ekspert. Seetõttu püüan end harida ja osaleda erinevatel koolitustel. Investeerin praegu enamus oma raha koolitustesse ja enesearengusse. Usun, et see tasub kunagi ära.

Miks ma treenin ja toitun nii järjepidevalt? Mis eesmärgid mul sellega seoses on? Kui alustada täiesti algusest, siis ma pole kunagi väga rahul oma kehaga/välimusega olnud. Olin teismelisena suht pontsakas, siis mingi aeg olin kõhnem (aga mitte vormis), aga koguaeg on peas kummitanud mõte, et tahaks olla väga heas vormis. Sellises vormis, milles paljud inimesed ei ole. Eks mingi aeg kui trenni tegema hakkasin, keha muutuski paremaks ja sain ka ise oluliselt targemaks toitumise/treenimise valdkonnas. Nüüd tunnen, et olen juba päris rahul, aga eks peas tiksuvad veel mõned suuremad eesmärgid, millest kirjutan teinekord.

Mulle on alati meeldinud lihaselised kehad, ka naiste hulgas. Võibolla meeste puhul mulle selline äärmuslik lihasmass isegi ei sümpatiseeri, aga minu jaoks on lihastega naised lihtsalt nii ilusad. Ma ei mõtle siin üldse naiskulturiste, kes tarbivad igasuguseid lisaaineid. Mõtlen sellist head fitness-vormi. Kuna tahan ise samamoodi saada kätte selle enda jaoks ideaalse fitness-vormi, siis seetõttu peangi olema oma toitumisega ja treenimisega väga järjepidev. Nii lihtne see ongi. Ja minu jaoks ei ole see mingi vaev ega piin. See on minu hobi ja kirg. Vahest ikka kuulen, et oii vaesekene, jälle pead sa oma toiduga siin olema või vaesekene sa ei saagi “head toitu” nautida. Kui aus olla, siis ei viitsigi eriti seletada teistele seda, sest need, kes pole nö fitness inimesed ei saagi sellest aru, et ma tegelikult ei kannata üldse ega ei ole 100% loobunud magusast või pitsast vms. Arusaadav, et teised ei saagi sellest maailmast nii aru nagu mina ja see pole ka nende huvi, seega ma ei mõista kedagi hukka. Täpselt samamoodi ei mõista ka mina mingeid asju, mida teised teevad jne.

Minu elu hetkel koosnebki põhiliselt brändi ehitamisest, karjääri edendamisest, klientide aitamisest, õppimisest ja trennist. Ja teen seda kõike sellepärast, et mul on unistused ja eesmärgid ja muidu lihtsalt ei jõua sinna kuhu tahan. Keegi ei too mulle kandikul unistusi ette. Ilmselt tuleb teele veel ette palju takistusi, aga olen selleks valmis või siis üritan olla.

Tahaks veel lõpetuseks öelda neile, kes mingil põhjusel ei ole oma eluga rahul või mingite aspektidega elus. Kõike on võimalik muuta! Ise peab mõtlema, ise peab tegutsema, ise peab vaeva nägema. Vahest võib näiliselt kõik korras olla, aga midagi on justkui puudu. Selle puuduoleva tüki saad ise oma elusse lisada. Ebaõnnestumisi tuleb kindlasti, aga see annab vaid õppetunde.

Mõnusat ja produktiivset nädalavahetust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga