Sügise tuleku ning temperatuuri vähenemisega on ka haigeks jäämine kergem. Hommikud on külmemad ja kargemad ning külmetumine lihtne tulema.

Väga keeruline on end motiveerituna hoida, kui enesetunne on kesine ning kurk kriibib, siiski on viise, kuidas mitte oma senist aktiivset eluviisi nurka visata ja ikkagi igapäevaseid harjumusi jätkata.

Kuidas aga püsida vormis ning püüelda oma eesmärkide poole, kui haigus kimbutab ja liikumine on minimaalne?

Siin postituses olen koondanud parimad nipid ja trikid, et aidata Sul vormis ja motiveerituna püsida ka halva enesetunde korral. 

  1. Esiteks tuletaksin meelde, et nädal või kaks ei muuda pikas perspektiivis mitte midagi. Haigeks jäämine võib olla ka märk keha poolt, et on vaja veidi rahulikumalt võtta ja lasta oma kehal puhata. Igapäevased tervislikud harjumused peaksid olema osa elustiilist ning vaadates suurt pilti, ei tee üks nädal progressile mitte kui midagi, kui muul ajal on treeningud ning tervislik toitumine Sinu igapäeva osa. Kõige olulisem on aru saada, et terveks saamiseks ning oma tava rutiini juurde naasmiseks, peab kehale andma aega, rahu ning tervislikku toitu, et see taastuks ja, et Sa end jälle endana tunneks. Ole enda vastu lahke ning võta seda aega, kui vajalikku pausi akude laadimiseks, et hiljem varasemas rütmis jätkata.
  2. Ära hülga oma igapäevaseid toitumisharjumusi haigeks jäädes. Tervislik ning mitmekesine toit on Sinu parim sõber terveks saamisel, sest vitamiinid ja mineraalid aitavad paraneda ning võidelda põletikuga kehas. Igasugused supid on väga head, et rikastada oma keha köögiviljadega ning samuti saab keha sealt ka palju vajalikku vedelikku. Samuti tasub juua palju teed ja vett. 
  3. Hinda enda enesetunnet õiglaselt ning saa aru, kas asi on vaid motivatsiooni puuduses või oled Sa reaalselt haigeks jäänud. Kui tegu on motivatsiooni puudusega, on oluline alustada pisikestest sammudest. Esmalt pane jalga jalanõud ning ütle endale, et alustuseks tuleks minna lihtsalt jõusaali kohale. Sinna jõudes on juba palju kergem end saali vedada ning trenniga alustada. Kõige raskem osa on kodust ja diivanilt ära saamine, sealt edasi läheb juba palju ladusamalt. Pisikeste sammude tegemine, teeb suured sammud hoomatavamaks ja need ei tundu enam nii konti murdvad. Tohutult aitab ka igapäevaste harjumuste muutmine nii, et trenni tegemine muutuks täielikult Sinu päeva osaks ning see tuleks sama naturaalselt kui hammaste pesemine. 
  4. Tee väikeseid jalutuskäike. Jalutuskäik on suurepärane viis, et veidi oma keha liigutada ning värsket õhku saada. Ilmselgelt ei ole mõistlik minna jõusaali või jooksma, kuid enda sirutamine ja sammude tegemine võib aidata enesetunde paranemisele kaasa!
  5. Maga piisavalt. Magamine on üks olulisemaid osasid tervenemisel ning 8 tundi und on ülimalt oluline, et keha taastuks ning paraneks. Magamine aitab kaasa paremale immuunsüsteemi tööle, et keha suudaks haigusega võidelda. 

Kui haigus on möödumas ning tunned end juba paremini, saad hakata vaikselt jälle mingit sorti treeningut oma nädalasse lisama. Ära kiirusta ning kuula oma keha, kui energia on siiski väga madal ja enesetunne läheb halvaks, siis puhka veel paar päeva ning oota kuni tunned end taas täielikult iseendana. Kõige olulisem on meeles pidada, et haigus on mööduv ning puhkamine on parim asi, mida rakendada halva enesetunde korral. Treeningsaal jääb alati alles ning ootab Sind tagasi, kui tunned end taas hästi! 

Tervet ja energilist sügist!

Liisa Fitness

www.liisafitness.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga